Blu

Gadaj ile chcesz i o czym chcesz.

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Gry

#1 2007-09-09 11:28:16

Jaq

Zakazany Administrator

Zarejestrowany: 2007-09-04
Posty: 40
Punktów :   

Religia - kościół vs. polityka

W ostatnich czasach nasz kochany kościół rzymsko katolicki wtrąca swoje 5 gr. Tam gdzie nie trzeba. Wtrącają się do polityki, do szkół wszędzie gdzie popadnie. Dziś w kościele nawet usłyszałem „Módlmy się za osoby rządzące w naszym kraju ble ble ble….” Albo na wystąpieniu na Jasnej Górze Sz. O. Rydzyk „Panie premierze, a ta koalicja to przetrwa czy nie?” Jak sądzicie po co oni się tak do wszystkiego mieszają? Mamy tyle Religi na świecie, a tylko ta się tak miesza w tyle spraw…

Offline

 

#2 2007-09-11 18:53:29

Darkfault

Moderator

Zarejestrowany: 2007-09-11
Posty: 10
Punktów :   

Re: Religia - kościół vs. polityka

Miesza się głównie rydzyk, bo to stary idiota z beznadziejnym radiem i zastępami moherowych babć gotowych oddać za niego życie (i rentę...) - lubi mieszać, więc *wchodzi z butami gdzie popadnie. (im większy skandal, tym więcej ludzi się o nim dowie i możliwe, że zyska nowych słuchaczy na których może pasożytować)

Offline

 

#3 2007-09-11 19:10:57

Jaq

Zakazany Administrator

Zarejestrowany: 2007-09-04
Posty: 40
Punktów :   

Re: Religia - kościół vs. polityka

Aby nie Sz. O. Rydzyk to w polsce nie bylo by teraz takiego burdelu. Bo gdyby nie to że nasz szanowny pan prezydent biega do kosciola co niedziele i czas wolny to Rydz by go nie popieral i nie promowal na antenie swojego radia. Co się juz tylko ciesze że cała ta smietanka towarzyska się rozpada. Jednego kaczkorka juz od wladzy odsuneli, drugiego chca i rydzyk tak samo ma spaść ze stołka.

Offline

 

#4 2007-09-11 19:31:41

Logos

Zakazany Administrator

Zarejestrowany: 2007-09-07
Posty: 19
Punktów :   

Re: Religia - kościół vs. polityka

Ehhh .. Ojcec Rydzyk i jego Radio i Tv. Wiecie wszytko było by dobrze i wspaniale aby polityka do religi swoich 5 groszy za przeproszeniem nie wtrącała. Religia jest pełna dla każdego z osobna, i normalną sprawą jest że każdy ma prawo wyznawac tak jak chce. I tu jest pewne ale, a mianowicie bazowanie na uczuciach bliskich bogu, no bo tak, jeśli jesteś chrześcijaninem to postępuj jak chrześcijanin, bo inaczej piekło cie nie omine, idz do kościoła itd itd itd... i najwazniejsze przykaznanie kościelne daj datki na kościuł im wiecej tym lepiej, a jak wiadomo pieniadze i wiara mają sie jak drabina do bagna, bo im wyżej jesteś ( dajesz więcej ) tym bardziej te bagienko cie wciąga, i zaraz zaczniemy może kupywac łaski i odpusty ( boże niedopuść ). Jak widać sprawa jest ogólna i dotyczy tego że nasz kościuł stara sie coraz bardziej na "monopol" na Boga, na wiare, na pieniądze, na łaski, a jak wiadomo to jest powszechną bzdurą, a 2 sprawa to taka że Jesli wierzymy w nawieksze dobro Boga to zostawmy Rydzyka i prezydenta w spokoju, chodzi mi tu oto że każdy ma własne sumienie, ja osobiście niepopieram ale i nie akceptuje takiego postępowania, sprawe kościoła zostawmy Bogu, i starajmy sie nieszydzić z kogoś, Co boskie bogu co Cesarskie Cesarzowi i Finito każdy ma swojąmoralnosć ale nie przedrzeźniajmy i nie przekrecajmy przynajmniej publicznie niektórych imion...

Pozdrawiam
LOGOS

Offline

 

#5 2007-09-11 19:46:02

Jaq

Zakazany Administrator

Zarejestrowany: 2007-09-04
Posty: 40
Punktów :   

Re: Religia - kościół vs. polityka

Oj troszkę mnie poniosło Ale co do tego że jeszcze trochę będziemy musieli kupować odpusty i łaski. To nie pamiętam czy to jakaś parafia w naszym kościele czy jakiegoś innego wyznania ale wprowadziła coś takiego. Że jeśli chcesz dostać odpust to musisz zapłacić.. Zresztą u nas też nie jest lepiej. Chcesz ochrzcić dziecko to co trzeba zrobić na początku?? Zapłacić za to. Nie masz za co? To co łaska (tylko nie niżej jak niebieski banknot). Tak samo jak z pierwsza komunią, bierzmowaniem nie wspominając ślubu. Nie dość że dać kopertę co ‘łaska’ to jeszcze na tace też by się przydało jakiś papierek rzucić. Im więcej dasz tym bardziej świętszy to będzie dar od Boga. Więc nie zdziwił bym się gdyby za kilka dni – miesięcy – lat chcieli kasę za inne ‘usługi’.

Pozdrawiam
Jaq

Offline

 

#6 2007-09-11 20:04:03

Logos

Zakazany Administrator

Zarejestrowany: 2007-09-07
Posty: 19
Punktów :   

Re: Religia - kościół vs. polityka

Niechcąc sie posuwać w czyny Śmiem stwierdzić że niestety masz racje Trzeba płacić, a propo pieniedzy, już zapomnieliśmy co Biblia mowi na ten temat ?? Czy stara wiara i morlaność ustępuje lekkomyslności, Pismo wyraźnie mowi o kuszeniu Jezusa na pustyni, aż zacytuje: " Wówczas wprowadził go na góre [szatan] i w jednej chwili okazł mu wszytkie królestwa świata wraz z ich przepychem bogactwa pełnym i rzekł do niego " Tobie dam potęge i spaniałość oraz przepych tego wszystkiego, bo mnie sa poddane i moge odstąpić je komu chce, jeśli wiec upadniesz i oddasz mi chwałe [pokłon] wszystko bedzie twoje". Jezus odżekł " Ojcu Bogu bedziesz czaśc oddawał i jemu służył będziesz, bowiem jego jest cały wszechświat ". I tu pojawia sie dla każdego do rozważania, bo racją jest co kościul mowi o tym że tylko bogu, ale treśc jest głebiej a mianowicie chodzi o pieniądze. Pieniądz i Bóg tylko bedą ze sobą sie zgadzać jak jedno 2 w droge wchodzić niebedzie, i tak co wcześniej Co Boskie Bogu [wiara i kościuł] a co Cesarskie cesarzowi [Polityka i Pieniadz].... hyba wiecej na ten temat nietrzeba mowić wszystkim zostawiam to do przemyślenia i skałniam do refleksji ...

Pozdrawiam
LOGOS

Offline

 

#7 2007-09-11 20:21:08

Jaq

Zakazany Administrator

Zarejestrowany: 2007-09-04
Posty: 40
Punktów :   

Re: Religia - kościół vs. polityka

No i masz całkowitą rację. Jedno z drugim w parze nie pasuje. To może powie mi ktoś po co, w jakim celu budują u mnie kościół? Nie było by w tym pytaniu nic dziwnego, a w sumie było by dziwne. Nie było to w końcu będzie. Tylko że jak się stanie w jednym z rogów terenu kościoła to widać jeden kościół (dużą parafie) jakieś 500-1000m, obrócić się o 90 stopni i widać drugi kościół trochę mniejszą parafię jakieś 400-800m i aby było zabawniej to troszkę odejść z tego terenu za skrzyżowanie i stanąć to widać kaplice w której odbywają się co niedziele msze w odległości max 500m. To może mi ktoś powie po co to? Wcale nie było przepychu w tych parafiach, nie było tak że jest za duży tłok. Ale nie kolejny kościół się buduje!! A kto to będzie utrzymywał?! Bo na pewno nie Watykan, ani rząd.

Offline

 

#8 2007-09-12 20:49:47

Logos

Zakazany Administrator

Zarejestrowany: 2007-09-07
Posty: 19
Punktów :   

Re: Religia - kościół vs. polityka

Myśle że chcą wybudować coś ale nowy Watykan Wiesz najpierw po cześci a potem złączą to w całość i otoczą mórem.... Niewiem widze że tu komuś szajba odwala z powodu zbyt dużej ilosci pieniedzy nie mieszczaćych sie już w kieszeni... hmmm a może zdrowiej było by poszeżyć kieszeń a nie w kładac w NOWE i raczej zbędne przy tak dużym zagęszczeniu już starych (przejżałych) światyń, komleksy światynne ??

Pozdrawiam
LOGOS

Offline

 

#9 2007-09-13 02:48:02

Jaq

Zakazany Administrator

Zarejestrowany: 2007-09-04
Posty: 40
Punktów :   

Re: Religia - kościół vs. polityka

Nie wiem nie mam pojęcia ale to jest jak dla mnie głupota ekonomiczna... Więcej budynkow czyli więcej kosztów utrzymania. Jak wiadomo kościół kościołowi nie równy. Tak gdzie więcej ludzi, większa popularność tym większe dochody i zarazem ładniej wykończony. Mniejszy mało ludzi 0 popularności rozwalająca się rudera. A jak pobudują tyle to ludzie będą chodzić tam gdzie im bliżej i każdy kościół będzie dostawał grosze. Jeszcze te mniejsze kapliczki których utrzymanie nie jest drogie mocno na tym nie ucierpią. Ale duże kościoły mogą i zbankrutować. Co idzie dalej w kolejności do tabliczek 'For sale" i kto ma hajs to sobie kupi i będzie miał ładna wille albo jak juz widziałem na zachodzie niezłe dyskoteki czy domy typu "Go Go". No i niech mi ktoś powie komu to się opłaca i kto ma z tego kasę.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.wyleczonazazs.pun.pl www.lubuscyposzukiwacze.pun.pl www.arkusze.pun.pl www.muforall.pun.pl www.sasuke-kun.pun.pl